Haberler

 

Raylı sistemler sektörünü buluşturan, dünyanın alanındaki üç büyük fuarından birisi olan Eurasia Rail fuarına katıldık. Firmamızın stant alanı, üç metrelik ray üzerine yerleştirilen, hareketli ray ölçüm cihazı (T RAY), iki adet konsept dizayn hat kontrol aracı ve bu araçları yakından inceleme fırsatı sunan bir adet sanal gerçeklik gözlüğü (VR) ile oldukça renkliydi.

T-RAY ray ölçüm cihazı milli ve yerli bir tasarıma sahip olması; hem uzaktan kumandalı hem de otomatik ve robotik olarak ölçüm yapabilen ilk ray ölçüm cihazı olması bakımından büyük ilgi çekti. Uzaktan kontrol imkanı ile güvenilir sonuçlar veren; hızlı, hatasız, pratik, hassas ölçümü ve çalışma süresindeki tasarrufu hedef alan bir ray ölçüm cihazı olan T-RAY; alanında ilk ve tek olma özelliği ile de büyük beğeni topladı.

Ayrıca, Ürün Geliştirme birimimiz tarafından yetkililerin ve profesyonellerin demiryolu güzergahını rahat görebilmeleri ve ölçümleyebilmeleri için tasarlanan hat kontrol aracı ise iki farklı maket ile ziyaretçilere sergilendi. Bu maketler ile tasarım konusundaki iddiamızı ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Stantta dikkat çeken bir diğer unsur ise ziyaretçilerin hat kontrol aracının içine girmelerini ve aracın dış rengine kadar değiştirmelerini sağlayan sanal gerçeklik (VR) gözlüğümüz oldu. Sanal gerçeklik deneyimiyle hat kontrol aracının içinde gezinen ziyaretçiler, hayali bir tasarımın nasıl gerçeğe dönüşebileceğini deneyimlemiş oldular.