Genel Bakış

 

Biz Kimiz?

RAYSİMAŞ Raylı Sistemler Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş., TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü, TÜRKSAT A.Ş. ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin güçlü bir iştiraki olarak faaliyet göstermektedir. Raylı sistemler mühendislik ve müşavirlik alanında faaliyet gösteren ve yüzde yüz kamu sermayesi yöneten şirketimiz, Türkiye’de öncü bir kuruluş olmayı ve dünyada sektöründe söz sahibi firmalar arasında olmayı hedeflemektedir. RAYSİMAŞ olarak, raylı sistemlere yönelik ÜR-GE ve yazılım hizmetleri veren; alt yapı ve üst yapı projeleri geliştiren; sertifikasyon ve enerji çalışmaları yapan, satış ve pazarlama alanında aktif, yenilikçi bir firmayız.

 

Misyonumuz ve Vizyonumuz

Misyonumuz: TCDD’nin desteği ile, İşletme-bakım ve mühendislik tecrübesini yeni projelere aktarabilecek kabiliyet, derin bilgi, birikim ve motivasyona sahip, teknolojiyi yakından takip eden, sektörün ihtiyacını bilen ve özümseyen, aynı zamanda ihtiyacı olana dürüst hizmeti ve maksimum faydayı gözeten, itibar ve takdiri hedefleyen bir kuruluş olarak Raylı Sistemlerin Mühendislik, Müşavirlik ve Varlık Yönetimi hizmetlerinde konumumuzu güçlendirmek.

Vizyonumuz: Ulaştırma sektörünün ve özellikle raylı sistemlerin en karmaşık problemlerine entegre, uygulanabilir, sürdürülebilir ve yönetilebilir çözümler üretmek ve müşterilerimizin ilk tercihi olmak.